Uygulama

Genel
1
ELITECAD'ı öğrenmenin en iyi yolu nedir?
ELITECAD kullanımı çok kolaydır. Yine de ilk adımlar videosuyla başlamanızı öneririz. Temelleri en baştan gösteriyorlar. Öğreticileri kullanarak, örnek bir proje yaratacak ve en önemli işlevleri derhal uygulayarak öğreneceksiniz.
Video Eğitimleri
Yeni "ilk adımlar videosunu" kullanarak, fikirlerinizi gerçeğe dönüştürmeyi öğreneceksiniz.
Videolar
Kurs birimleri
PDF kursu birimleri size adım adım bir modelin nasıl oluşturulacağını adım adım göstermektedir.
Eğitimler
Manuel
El kitabı, tüm ELITECAD işlevlerinin ayrıntılı bir açıklamasıdır ve deneyimli ELITECAD kullanıcıları için referans niteliğindedir.
Yardım Hattı ve Destek
ELITECAD ile ilgili herhangi bir sorunuz olursa, yetkili destek ekibimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyar.
Destek
Etkinlikler ve Atölyeler
ELITECAD hakkında bilmek istediğiniz her şeyi öğrenme şansına sahip olduğunuz sayısız etkinlik ve atölye çalışmaları düzenliyoruz.
Atölyeler
2
Yeni bir projeye nasıl başlayabilirim?
ELITECAD Mimarlık
Bir proje başlatmak için birden fazla seçenek var. Projenizin gereksinimlerine göre, sıfırdan başlamak veya mevcut bir projeyi uyarlamak isteyip istemediğinizi esnek bir şekilde seçin. Karşılama ekranında ilgili seçeneği tıklatarak yeni bir proje oluşturulabilir. Daha sonra katları tanımlarsınız, duvardan ve tavandan başlayıp duvarları çizmeye başlamak için bunlardan birini seçin. Alternatif olarak, mevcut bir projeyi PROJE - ALTERNATİFLER seçeneğini seçip ardından istediğiniz şekilde uyarlayarak kopyalayabilirsiniz. Daha da sezgisel, şablon çizimlerinin kullanılmasıdır. Karşılama ekranında mevcut olan şablonlardan birini seçin (ELITECAD'ın global web sitesinde bulunan şablon çizimleri ve kurulum kılavuzuna bakın: Downloads-> Güncellemeler -> Ek veriler) veya gelecekteki projeler için kendi şablonlarınızı oluşturun.

ELITECAD Mekaniği
Yeni bir çizim oluşturun veya mevcut bir modeli referans model olarak kopyalayın.
3
PDF dışa aktarma çalışmıyor - sorunu nasıl çözebilirim?
PDF dışa aktarımı kullanmak için „Elite PS" adlı PDF yazıcısının yapılandırılması gerekir.
Lütfen, PDF yazıcısının yapılandırılmaması durumunda bir PDF kaydetmeye çalışırsanız açılan yükleme kılavuzunu izleyin.
4
Video oluşturmaya çalıştığımda, codec x264vtw kodunun eksik olduğunu bildiren bir hata iletisi alırsam ne yapmam gerekir?
Bir MPEG4 video oluşturmaya çalışırsanız ve kodek x264vfw'nin eksik olduğunu bildiren bir mesaj alırsanız, lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

1. Aşağıdaki kod çözücüyü yükleyin https://sourceforge.net/projects/x264vfw/
2. Bir kamera yolu tanımlayın (örneğin, izleme modunda)
3. "Video oluştur" işlevini başlatın
4. Dosya adınızı ".mp4" ile bitirin
  Video Aktarma İletişim Kutusu
  5. KAYDET düğmesine tıkladıktan sonra kod çözücünüzü seçin
  6. Kodek önerisini onaylayın ve bir sonraki iletişim kutusundan "x264vfw…" seçeneğini seçin.
  7. Codec'i yapılandırın (ekran görüntüsüne bakın).
  Video Aktarma İletişim Kutusu
  Önemli ayarlar:

  • Hata ayıklama: Günlük Seviyesi: "Yok"
  • Çıkış modu: "Dosya"
  • Çıktı Dosyası: ".mp4" ile biten dosya adı

  İpucu: Bu yapılandırma el ile değiştirilmediği sürece geçerlidir. Bu, gelecekteki MP4 videolarının, ilk video iletişim kutusundaki adından bağımsız olarak, yapılandırmada ad değiştirilinceye kadar aynı adla kaydedileceği anlamına gelir.
  5
  Codec x264vfw kodunu kullanarak bir kamera yolundan video oluşturmak istiyorum, ancak yakında siyah bir ekranla başlıyor veya bitiyor. Ne yapmalıyım?
  ELITECAD'da, kamera yollarını x264vfw kodeğini kullanarak video olarak dışa aktarabilirsiniz. Bazen videonun uzunluğu kamera yolunun uzunluğuna karşılık gelir, ancak gerçekte ilk birkaç veya son birkaç saniye sadece siyah bir ekran gösterir.

  Bunun nedeni video dışa aktarma ayarlarında önceden ayarlanmış bir gecikme süresidir. "Sıfır gecikme" onay kutusunu tıklatarak bu davranışı önleyebilir ve kamera yolunun tam uzunluğunu ayarlayabilirsiniz.
  Video Aktarma Ayarları: Sıfır Gecikme
  6
  Tarama aralığını sınırlandırmayı etkilemek ve noktalarda mı yoksa bölümlerde mi dallanıp ayrılmayacağını seçmek mümkün mü?
  Evet, bu ayarı SETTINGS - OPTIONS - ÇALIŞMA PARAMETRELERİ - GENEL menüsünde bulabilirsiniz. Bu ayar "Tarama", "Alanları ölç" ve "Paralel kontur" işlevi için geçerlidir.
  Ayarlar - kontur
  7
  Bir çizim yüklemeyi denersem, dosya üzerinde başka bir kullanıcı çalışmıyor olsa bile "çizim kilitli" mesajını alıyorum.
  Program beklenmedik şekilde kapanırsa ve kilitleme dosyası olması gerektiği gibi kaldırılmazsa bu durum oluşabilir. Kilitleme dosyası her zaman çizim ile aynı dizindedir ve aynı dosya adı ile "~ $" önekine sahiptir. Bu durumda, bu dosyayı el ile silmek yardımcı olur.

  İpucu: Bu kilitleme dosyasını görmek için, Windows Gezgini'nin klasör ayarlarında "…" adlı bir seçeneği devre dışı bırakmanız gerekir.
  Klasör seçenekleri için ayarlar
  8
  Planlarımı PDF olarak kaydetmek mümkün mü?
  Evet, planlarınızı PDF olarak dışa aktarabilirsiniz. Sadece bir PDF Yazıcısına ihtiyacınız var (örneğin Bullzip PDF). Görünüm yöneticisinde "PDF kaydet" i tıklayın ve istediğiniz görünümü seçin - gerisini biz yaparız. Planları, görünümleri ve hatta 3D modelleri istediğiniz formatta dışa aktarıyoruz.

  Aşağıdaki görüşler dışa aktarılabilir:

  • Model görünümleri
  • Plan görünümleri
  • Bölümler
  • Arsa görüntüleri
  9
  ELITECAD artık cevap vermiyor - ne yapmalıyım?
  ELITECAD yapılandırma aracını kullanarak ELITECAD'i kapatın. Bu şekilde verilerinizi yedeklemeye çalışabiliriz, böylece çalışmaya devam edebilirsiniz. Bu nedenle, "İş kopyası yaz ve ELITECAD'ı kapat" üzerine tıklayın.
  10
  Ondalık ve listeler için ayırıcı türlerini değiştirebilir miyim?
  Evet, bunu yapmanın iki yolu var. Önceden tanımlanmış 13 V13 Standard "(111.11, 222.22) veya Windows Sistem ayarlarınızı (111,11; 222,22) kullanın. Bunu yapılandırmak için, ELITECAD Ayarları OPTIONS - SYSTEM - REGION'ı açın ve istediğiniz yapılandırmayı seçin.
  11
  Yenileme planlamasında nesne durumunun renklerini görmek istemiyorum.
  Sorun değil. Yenileme planlaması ile çalışırken, özel malzemeleriniz ve kapaklarınızla çalışmayı da seçebilirsiniz. Bu nedenle, SETTINGS - OPTIONS - DEPICTION - RENOVATION PLANNING seçeneğine gidin ve "Nesnelerin durumlarına göre renklendirilmesi" onay kutusunu işaretleyin. Bu ayar mevcut tüm görünümleri etkiler.

  Alternatif olarak, CTRL + J standart klavye kısayolu ayarı yalnızca geçerli görünüm için (renkli / renkli olmayan) değiştirmek için kullanılabilir.
  12
  Bir araç çubuğunu yanlışlıkla kapattım ve tekrar eklemek istiyorum.
  Araç çubuklarınızı yönetmek için sadece SETTINGS - TOOL BARS / KLAVYE KOMUTLARI'na gidin ve gerekli işlevleri seçin. Bu işlevleri mevcut araç çubuklarına ekleyebilir veya bunları programa ayrı araç çubukları olarak yükleyebilirsiniz.
  13
  Özel kısayollar ve klavye komutları oluşturabilir miyim?
  Evet. SETTINGS - TOOLBARS / KLAVYE KOMUTLARI bölümüne gidin ve klavye kısa kistlerini istenen fonksiyonlara bağlayın. Bu nedenle, istediğiniz işlevleri seçin, "yeni kısayol" altındaki kısayolu girin ve "ata" ya tıklayın. Kısayol zaten kullanılıyorsa, bir bildirim alırsınız.
  14
  Kütüphane parçalarını nasıl ekleyebilirim?
  In order to extend the ELITECAD library you can also add custom library parts. Therefore, navigate to the library administration and click the "Add" symbol. Select a folder on your computer, which contains library parts (e.g. SketchUp files). Now add them with drag & drop to your ELITECAD drawing.
  15
  Kendi malzemelerimi nasıl oluşturabilirim?
  En yüksek kalitede malzeme elde etmek için, ilgili derinlik bilgisine sahip kesintisiz dokular kullanmanızı öneririz. Bu dokular genellikle satıcılar tarafından indirilebilir veya talep edilebilir. Yeni bir malzeme eklemek istiyorsanız görüntüyü ELITECAD'ın malzeme yöneticisine sürükleyin. Yeni malzemeye çift tıklamak, gerçekçi bir malzeme elde etmek için yansımaları, parlaklığı, çarpma eşlemesini ve daha fazlasını yapılandırmanıza izin verir.
  16
  Yapı ayarlarını açarken, "Proje diğer kullanıcı tarafından kilitlendi!" Mesajını alıyorum.
  Bu mesaj, başka bir kullanıcı uyarlama için aynı projenin yapı ayarlarını zaten açtığında görüntülenir. Mekanizma, proje dizini „../project name / conf proje dizininde" project.log "dosyası tarafından kontrol edilir ve kullanıcı yapı ayarları iletişim kutusunu kapattığında kaldırılır. Hiçbir kullanıcı dosyayı açmamış olsa bile mesajın kaybolmaması durumunda, „project.log" dosyasını elle silebilirsiniz.

  İpucu: "proje.log" dosyası, yapı ayarlarının ne zaman açıldığı hakkında kullanıcı, tarih ve saat hakkında bilgiler içerir. Başa dönüş