Arazi modülü

Terrain modülü ELITECAD'e tamamen entegredir ve kat planlarında ve bölümlerde ortak olarak tasvir edilmiştir.
Modül, yapısal ve inşaat mühendisliği planlama ve mekansal peyzaj planlamada kullanılır. Uzay ve eğrilerdeki noktalar yorumlanarak üç boyutlu bir arazi oluşturulur. Bu arazi, yollar, istinat duvarları, noktalar ve kazı hacmi ile modellenebilir ve desteklenebilir. Yazılım ilgili kübik değişiklikleri sağlar. Arazi kat planları, görünümler ve bölümlerde mantıksal olarak gösterilir ve kazı planını sağlar.
Veri temeli
Arazi modülü ASCII verilerini farklı formatlarda, Interlis ve Shape dosyalarında bir 3D tasarım modeline dönüştürerek yorumlar. DXF / DWG gibi vektörel veriler, kadastro verilerinin aktarılması için bir referans çizimden kullanılabilir.
İşlevsellik
Girilen noktalara, eğrilere veya nokta dosyalarına dayanarak üç boyutlu bir alan oluşur.

Arazi modülü, üç nokta ve eğri boyutunun tamamı değiştirilerek modellenebilir. Arazi parçasının sınırına girilerek arazi bu boyuta indirgenir.

Özellikle dik eğimler ve düz noktalar arazi kenarları / yüzeyleri ile modellenebilir. Yollar, çokgen veya eğri eğrilere dayanan ilişkili eğimler veya kazılarla tanımlanır. Bir kazı ana hatlarına, eğim açılarına ve sırasıyla eğimli zemine bir çıkarma gövdesi tanımlanarak girilerek bir kazı tanımlanır. Kazı hacimleri ve ilgili bir kazı planını sağlar.

Sunum
Etkili bir sunum için, arazi dokular ve NCS / RAL renkleri ile donatılabilir. Bitkilerin ve insanların kütüphane kısımları araziye sürülebilir ve otomatik olarak yüzeye hizalanır. Yükseklik eğrileri otomatik olarak etiketlenir, kat planındaki eğriler olarak tasvir edilir ve tasarım modelinde ve görünümler için optimum yönlendirme temeli sunan 3D tasarım modelinde mekansal olarak da gösterilebilir.