Tractrix Eğrisi modülü

Tractrix eğrisi modülü, ayrıntılı planlama için bir ideal aracıdır.
Trafik yolları Tractrix eğrilerini hesaplamak için kullanılan profesyonel araç, iddialı mimarların veya yol planlayıcıların FGSV (Alman Yol ve Ulaşım Araştırmaları Birliği) düzenlemelerine uygun olarak depolanan 15 standart referans aracını kullanarak trafik rotalarının navigasyonunu etkileşimli olarak kontrol etmelerini sağlar. Otoparkların veya kavşakların giriş ve çıkış alanlarındakiler gibi birçok yön değişikliği de desteklenir.
Taşıt geometrisi
Referans araçların depolanan geometrik parametreleri, Alman Karayolu Trafik Kayıt Yönetmeliğine (StVZO) göre izin verilen en yüksek değerlerle ilgilidir. Araç geometrisi, kullanıcıya bağlı olarak değiştirilebilir ve gerekirse orijinal değerlerine sıfırlanabilir. Müşteriye özel araçlar da tekrar kaydedilebilir ve kullanılabilir. Dinamik tractrix eğrisi hesaplamasının kullanım seçenekleri, halka açık yolların gezilebilirliğini kanıtlamanın çok ötesine geçer. Örneğin, planlama hazırlarken bir lojistik merkezdeki kamyonların alan gereksinimlerini veya arabalar, kamyonlar veya otobüsler için "dikey park" veya "açılı park yeri" programları kapsamında mevcut park alanını en uygun şekilde kontrol edebilirsiniz. Gelecekte dönecek alanı da kullanacak olan atık toplama aracı için geliştirme alanlarındaki dönüş alanlarının boyutlarını belirleyin veya yalnızca otoparkların, dar kavşakların veya özel erişim yollarının sorunsuz bir şekilde gezilebileceğini belirleyin. Ayrıca, karşı taraftaki şeridi kullanarak veya olmadan gelen trafik durumlarını da analiz edebilirsiniz.

Doğrulama
Seçilen aracın sürüş davranışını sürüş çizgisi boyunca bir animasyon olarak izleyerek referans aracın simüle edilmiş yolculuğunun sonucunu ELITECAD çiziminde doğrudan ekran üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Sonuçları bir araç dizisi (önceden ayarlanmış hesaplama artışlarına karşılık gelir), kontur çizgileri (tekerleklerin veya araç köşelerinin eğimi) veya ayrı ayrı kalem ve çizgi atayarak istenen zemin boşluğu (üzerinde sürülen veya kaplanan yüzey) olarak görüntülemeyi seçebilirsiniz. çizimdeki türler. İlgili tüm hesaplama parametreleri çizim ile birlikte saklanır, böylece daha sonraki bir tarihte önceki hesaplamaları yapabilirsiniz.